آمد بهار و گل شد و نوروز هم گذشت . و خدای را شاکریم که در دومین سال از فعالیت وبسایت آموزش اکسل با شما عزیزان همراه هستیم . امیدواریم در سال جدید سالی پر برکت همراه با سلامتی  پیش رو داشته باشید. همانگونه که در مطلب قبل از سال جدید گفته بودیم در این مطلب گزارشی از عملکرد سایت در سال 93 حضورتان تقدیم می کنیم و در ادامه برنامه هایمان برای سال 94 را خواهیم گفت .


اکسل تیپس در سالی که گذشت یا گزارش پارسال
شروع فعالیت اکسل تیپس در سال 1393 با تقویم سال 1393 درفایل اکسل بود که با بیش از 7000 دانلود یکی از پر بازدید ترین مطالب سایت در سال گذشته است . در اردیبهشت ماه نسخه رایگان افزونه تاریخ شمسی اکسل ویژه اعضای سایت منتشر کردیم . این نسخه نیز با اقبال کاربران مواجه  شد و بیش از 1500 بار توسط اعضای سایت دانلود گردید . همچنین فایل برنامه کامل بازیهای جام جهانی در طول 4 ماه بیش از 4000 بار دانلود شد و در مجموع حدود 5500 بار توسط کاربران دانلود گردید . در طول سال 93 ، 78 مطلب در سایت درج شد که به طور میانگین هر 4.5 روز یک مطلب در سایت درج شده بود .
در آذر ماه نسخه تجاری افزونه تاریخ شمسی اکسل منتشر شد . این نسخه از افزونه با دارا بودن خاصیت Date Picker یا انتخاب گر تقویم که به راحتی با یک کلیک می توان تاریخ های مورد نظر خود را در آن درج کنید . این نسخه علاوه بر این دارای تعدادی تابع بیشتر نیز می باشد . همچنین سرعت محاسبات نیز 4 برابر نسخه رایگان خواهد بود .
در سال 1393 رنک جهانی وبسایت با رتبه بندی سایت الکسا به 420000 رسید . در این مدت 1687 کاربر عضو سایت اکسل تیپس شدند . و بازدید های سایت از مرز صد هزار بازدید گذشت .
برنامه های اکسل تیپس در سال پیش رو یا برنامه های امسال
قصد داریم ان شا الله سال 1394 مطالب و آموزش های بهتر از سال قبل را ارایه کنیم . در بخش ارایه مطالب مطالب بخش هایی را که از سال قبل شروع کرده ایم مانند مطالب ترفند های اکسل و آموزش فرمول نویسی در اکسل را ادمه خواهیم داد .
از اواخر اردیبهشت یا اوایل خرداد نیز مطالب آموزشی در زمینه داشبورد ها را در اکسل آغاز خواهیم کرد . و در تابستان نیز مطالب مرتبط با برنامه نویسی VBA در اکسل در سایت قرار خواهد گرفت . هدف ما این است که به طور میانگین هر دو روز یک مطلب در سایت درج کنیم .
اکسل برای افراد مبتدی و آنها که قصد دارند اکسل را از صفر شروع کنند هم بخشی از برنامه های ما در سال 1394 است . در این بخش مطالب اولیه آموزش اکسل با صدها مثال آورده خواهد شد تا کاربران به سطح متوسط در زمینه کار با اکسل برسند .
بخش دیگر نیز عضویت ویژه سایت است که که کاربرانی که مایلند می توانند در این بخش عضو شوند . در بخش عضویت ویژه مطالب دانلودی اختصاصی کاربران ویژه قرار خواهد گرفت و مطالبی مخصوص این گروه از کاربران منتشر خواهد شد .
توضیحات بیشتر در زمان اجرایی کردن پروژه در سایت درج خواهد شد .
مدرسه مجازی اکسل نیز بخش دیگری است که قصد داریم در سایت ایجاد کنیم تا کاربران بتوانند آموزش های پیشرفته اکسل را با کمترین هزینه و بازده بالا دریافت کنند . احتمالا این بخش نیز در نیمه دوم سال عملیتاتی خواهد شد .
البته بخش پرسش و پاسخ تا اطلاع ثانوی غیر فعال خواهد شد . هدف ما در بخش پرسش پاسخ ارایه یک سیستم تعاملی بود تا کاربران بتوانند به سوالات هم دیگر پاسخ دهند ولی متاسفانه سیستم به اندازه کافی مناسب این کار نبود تا کاربران را برای این کار تشویق کند و با توجه به مشغله کاری نویسندگان وبسایت ادامه این روند ممکن نیست . بنابراین تا ارایه یک سیستم تعاملی مناسب تر متاسفانه این بخش غیر فعال خواهد شد .
از همراهی شما با سایت اکسل سپاسگذاریم و امیدواریم تا با همراهی شما سال 94 سالی به مراتب بهتر برای سایت ما باشد و بتوانیم مطالب آموزشی بهتری را تقدیم دوستان کنیم .  منتظر نظرات و پیشنهاد های شما بزرگواران هستیم .

نظرات   

 
ramin amiri
0 #1 ramin amiri 1394-03-05 13:31
سلام
سایت خوبی دارین فقط مشکلش اینکه نمی شه از اموزشی که گذاشتین کپی گرفت مرسی
نقل قول
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی