امروزه بر خلاف دهه های گذشته هر فردی باید به نرم افزار اکسل به عنوان یک ابزار پر کاربرد و مهم تسلط کافی داشته باشد. در سال های گذشته و بخصوص دهه هشتاد شمسی اگر شخصی به اکسل تسلط داشت از آن به عنوان یک مزیت رقابتی در کسب موقعیت های شغلی مناسب استفاده می کرد اما اکنون اکسل فراگیر شده است. بنابراین باید آموزش اکسل را جدی بگیرید و به سرعت به آن تسلط پیدا کنید. آنچه که امروزه می تواند مزیت رقابتی شما باشد تسلط به ابزار های هوش تجاری و طراحی داشبورد در اکسل است.

آموزش اکسل  

برای یادگیری اکسل راه های گوناگونی وجود دارد. قبل از هر چیز کلاس اکسل پیشرفته را توصیه می کنیم. اما اگر زمان کافی برای حضور در یک دوره ترمیک اکسل را ندارید می توانید از ویدئو های آموزشی اکسل استفاده کنید. در کنار آن داشتن یک جزوه یا کتاب آموزشی خوب می تواند سرعت کار را بیشتر کند. البته اگر یک کلاس فشرده اکسل پیشرفته هم پیدا کنید می تواند بسیار مفید باشد. با شرکت در چنین کارگاه هایی می توانید در کمترین زمان به موارد اصلی و پرکاربرد اکسل تسلط پیدا کنید. چه بهتر که کارگاه تمرینی و واقعی باشد و فیلم کلاس نیز به شما تحویل داده شود. موارد مهم آموزش اکسل به شرح ذیل هستند:

فرمول های مهم و کاربردی شامل:

فرمول VLookup

فرمول SUMIS و SUMIFS

فرمول های منطقی مثل IF و AND و OR

گزارش گیری های چند بعدی با ابزار Pivot Table

فرمت دهی شرطی یا Conditional Formatting

اعتبار سنجی داده ها یا Data Validation

ممکن است در بحث آموزش اکسل به دنبال یادگیری اکسل در بحث های مالی و یا حسابداری و یا کاربرد اکسل در مدیریت و کنترل پروژه باشید، این ها کاربردی های اکسل هستند و با یادگیری خوب و تسلط به نرم افزار اکسل می توانید در هر رشته و کاربردی از این نرم افزار پرقدرت و بی پایان استفاده کنید.  

نظرات   

 
سجاد
0 #1 سجاد 1396-07-25 12:03
با سلام می خواستم بپرسم ایا امکان وارد با اکسل برنامه بارگیری تهیه نمود محدودیت ما داشتن شش دهنه شروع بارگیری از ساعت چهار می باشد برای مثال ما ابتدا شش خودرو در ساعت چهار قرار دهیم اما با توجه به مدت بارگیری ها زمان خروج منفاوتی داریم برای ورود خودرو های بعدی چکار کنیم
نقل قول
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی