ترفند های اکسل

برای نمایش نمودار میله ای به صورت مستقیم در محدوده ای از سلول ها در اکسل به دو شکل می توان عمل کرد:
استفاده از conditional formatting data bars - که در بخش اول ایجاد یک نمودار به صورت مستقیم در یک محدوده توضیح دادیم .
• استفاده از فرمول برای نمایش کاراکترهای تکراری - که در این مبحث به توضیح چگونگی انجام این کار خواهیم پرداخت .
این نمودارهای غیرنموداری اغلب یک روش سریع جهت نمایش تعداد زیادی از داده ها به صورت گرافیکی بدون ساخت نمودارهای واقعی است.

ثبت ادامه مطلب...

در این مبحث دو روش برای نمایش نمودار میله ای به صورت مستقیم در محدوده ای از سلول ها را توضیح خواهیم داد:
• استفاده از conditional formatting data bars
• استفاده از فرمول برای نمایش کاراکترهای تکراری
این نمودارهای غیرنموداری اغلب یک روش سریع جهت نمایش تعداد زیادی از داده ها به صورت گرافیکی بدون ساخت نمودارهای واقعی است. 

ادامه مطلب...

یکی از ویژگی‌های مهمی که اغلب خیلی کم در اکسل مورد استفاده قرار می گیرد، جدول ها هستند. در این مطلب در مورد استفاده از جدول و همچنین در مورد مزایا و معایب استفاده از جدول ها در اکسل توضیح داده خواهد شد.

جدول در اکسل

جدول، یک محدوده مستطیل شکلی از داده‌های ساختار یافته است. هر سطر در جدول به یک موجودیت ( entity ) واحد مرتبط است. به عنوان مثال، یک سطر می‌تواند شامل اطلاعاتی در مورد، مشتری، یک تراکنش بانکی یک کارمند و یا یک محصول باشد. برای مثال، اگر هر سطر شامل اطلاعاتی در مورد یک کارمند است، ستون‌ها می‌توانند شامل داده‌ای مانند نام، شماره پرسنلی ، تاریخ استخدام ، حقوق ، یا واحد محل خدمت باشد. در جدول یک سطر عنوان در بالا وجود دارد که اطلاعات موجود در هر ستون را شرح می‌دهد.

ادامه مطلب...

رنگ نمودن سطرها به صورت یک در میان با استفاده از CONDITIONAL FORMATTING
وقتی شما یک جدول را می سازید (با استفاده از  Insert➜Tables➜Table) ، شما قادر به فرمت بندی جدول هستید به طوری که سطرها به صورت یک در میان رنگ آمیزی شوند. رنگ آمیزی یک در میان سطرها خواندن داده های شیت شما را آسان تر می کند.

ادامه مطلب...

فرض کنید شیتی دارید که مرتبا با اضافه کردن داده به ستون ها آپدیت می شود. ممکن است نیاز داشته باشید آخرین داده وارد شده را بیابید. در اینجا سه راه برای انجام این کار بیان می شود.
شکل زیر یک مثال را نشان می دهد. مقادیر در ستون های B:D وارد می شوند. دقت کنید که مقادیر در یک زمان یکسان وارد نشده اند. هدف، جمع مقادیر اخیر وارد شده در هر ستون است این مقادیر در محدوده G4:G6 محاسبه می شوند.

ثبت ادامه مطلب...

با نصب مایکروسافت آفیس ، چند فونت جدید به سیستم شما اضافه می شود ، و این فونت ها در زمان ایجاد یک ورک بوک جدید استفاده می شوند . فونتی که  به عنوان پیش فرض انتخاب می شود بسته به اینکه شما  کدام تم را برای ورک بوک خود انتخاب می کنید متفاوت است .

ادامه مطلب...