اکسل یکی از محبوب ترین برنامه های کاربردی در جهان است . میلیون ها کاربر از این نرم افزار به صورت مقدماتی استفاده کرده اند و شاید درصد خیلی کمی از آنها توانسته اند قابلیت های خارق العاده و و جذاب این محصول را کشف کنند . قابلیت هایی که باعث شده در طیف وسیعی از رشته ها با کربرد های مختلف مورد استفاده قرار گیرد . انعطاف این نرم افزار به قدری زیاد است که برای مدیریت و برنامه ریزی کارهای یک خانه تا یک شرکت وسیع مورد استفاده قرار می گیرد .  با عضویت در وبسایت ، راز های اکسل را رایگان به شما آموزش خواهیم داد و ابزار های مختلفی نظیر افزونه تاریخ شمسی در اکسل و قالب های مختلف برای استفاده حرفه از اکسل برای شما مهیا کرده ایم. برای دسترسی به برخی مطالب نیاز(مطالبی که به صورت ثبت و ادامه مطلب و همچنین دانلودها مشخص شده است . ) است که شما عضو سایت باشید . عضویت در سایت کاملا رایگان است.

اگر شما چند نمودار جدا در یک شیت اکسل دارید، ممکن است بخواهید همه نمودارها دقیقا دارای اندازه یکسان باشند. شکل زیر یک شیت اکسل با چهار نمودار را نشان می دهد که اگر این نمودارها دارای سایز یکسان شده و تنظیم شوند، ظاهر شیت بهتر به نظر می رسد.

 

آموزش رسن نمودار های یک اندازه در اکسل

برای یکسان کردن سایز همه نمودار ها ابتدا نموداری را که دارای سایز دلخواه شماست انتخاب کنید. در این مورد ما می خواهیم همه نمودار با نمودار Subject 2 در گوشه سمت راست بالا هم سایز شوند.
1.    با کلیک بر روی نمودار آن را انتخاب کنید.
2.    Chart Tools➜Format را انتخاب کنید. در گروه Size تنظیمات عرض (Width) و ارتفاع (Height) را می بینید.
3.    مقادیر عرض و ارتفاع را یادداشت کنید.
4.    با نگه داشتن کلید Ctrl همه نمودارها را انتخاب کنید.
5.    Drawing Tools➜Format را انتخاب کنید. مقادیر عرض و ارتفاع که در مرحله قبل یادداشت کردید را وارد کرده و OK کنید.
اکنون همه نمودارها دارای سایز یکسان هستند.
شما می توانید همه نمودارها را به صورت دستی و یا با انتخاب فرمان Chart Tools➜Format➜Arrange➜Align commands تنظیم کنید. در نهایت شیت شما به شکل زیر در خواهد آمد.
دقت کنید که اگر شما نمودار را با Ctrl+click انتخاب کنید نمودار به صورت عنصری گرافیکی عمل نموده و شما می توانید با کلیدهای جهتی آن را جابجا کنید. با استفاده از کلیدهای جهتی نمودار در هر بار فقط یک پیکسل حرکت می کند بنابراین شما کنترل بیشتری نسبت به درگ کردن با ماوس خواهید داشت.

charts in excel

نظرات   

 
گل چناری
0 #1 گل چناری 1394-03-03 14:04
با سلام
من دارم روی پایان نامه کار می کنم . فقط یک مشکل دارم و آ ن اینکه که نمودار را در اکسل ۲۰۰۷ رسم کرده ام و می خواهم سایز آن را کوچک کنم ومی دونم که از طریق راست کلیک برروی نمودار و انتخاب گرینه ی فورمت چارت اِریا و انتخاب سایز می شود این کار کرد البته در اکسل ۲۰۱۰ اما در اکسل ۲۰۰۷ این کار با این مراحل انجام نمی شود . ممنون می شوم اگه راهنمایی کنین.
نقل قول
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی