اکسل یکی از محبوب ترین برنامه های کاربردی در جهان است . میلیون ها کاربر از این نرم افزار به صورت مقدماتی استفاده کرده اند و شاید درصد خیلی کمی از آنها توانسته اند قابلیت های خارق العاده و و جذاب این محصول را کشف کنند . قابلیت هایی که باعث شده در طیف وسیعی از رشته ها با کربرد های مختلف مورد استفاده قرار گیرد . انعطاف این نرم افزار به قدری زیاد است که برای مدیریت و برنامه ریزی کارهای یک خانه تا یک شرکت وسیع مورد استفاده قرار می گیرد .  با عضویت در وبسایت ، راز های اکسل را رایگان به شما آموزش خواهیم داد و ابزار های مختلفی نظیر افزونه تاریخ شمسی در اکسل و قالب های مختلف برای استفاده حرفه از اکسل برای شما مهیا کرده ایم. برای دسترسی به برخی مطالب نیاز(مطالبی که به صورت ثبت و ادامه مطلب و همچنین دانلودها مشخص شده است . ) است که شما عضو سایت باشید . عضویت در سایت کاملا رایگان است.

اکسل تعدادی از نمودارهای بورسی را ساپورت می کند که معمولا جهت نمایش داده های بورس استفاده می شود. برای مثال شما می توانید نموداری را ایجاد کنید که قیمت های حداقل، حداکثر و دقیق سهام را به صورت روزانه برای شما نمایش دهد. این نوع نمودار خاص سه سری داده نیاز دارد.


اما نمودارهای بورسی تنها برای قیمت سهام نیست. شکل زیر نموداری را نشان می دهد که دمای روزانه یک ماه را نمایش می دهد. خطوط عمودی (که به آن خطوط بالا-پایین یا high-low گفته می شود) محدوده دمایی برای یک روز را نمایش می دهد.
این نمودار با یک فرمان ایجاد شده است. محدوده A3:D34 را انتخاب کنید. Insert➜Charts➜Other Charts را اجرا کرده و گزینه High-Low-Close را برگزینید. البته شما می توانید خطوط بالا-پایین را به هر شکلی که می خواهید فرمت کنید و ممکن است ترجیح دهید که دماهای میانگین با یک خط به یکدیگر متصل شوند.

نکات رسم نمودار در اکسل

برای ایجاد نمودارهای بورسی ترتیب داده ها برای سریهای نمودار خیلی مهم است. چون شما نمودار نوع High-Low-Close را برای این مثال انتخاب کردید، سری ها باید به همین ترتیب قرار گرفته شوند. ( بالا-پایین-دقیق). در این مثال مقدار میانگین را برای مقدار دقیق (Close) در نظر گرفته ایم.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی