اکسل یکی از محبوب ترین برنامه های کاربردی در جهان است . میلیون ها کاربر از این نرم افزار به صورت مقدماتی استفاده کرده اند و شاید درصد خیلی کمی از آنها توانسته اند قابلیت های خارق العاده و و جذاب این محصول را کشف کنند . قابلیت هایی که باعث شده در طیف وسیعی از رشته ها با کربرد های مختلف مورد استفاده قرار گیرد . انعطاف این نرم افزار به قدری زیاد است که برای مدیریت و برنامه ریزی کارهای یک خانه تا یک شرکت وسیع مورد استفاده قرار می گیرد .  با عضویت در وبسایت ، راز های اکسل را رایگان به شما آموزش خواهیم داد و ابزار های مختلفی نظیر افزونه تاریخ شمسی در اکسل و قالب های مختلف برای استفاده حرفه از اکسل برای شما مهیا کرده ایم. برای دسترسی به برخی مطالب نیاز(مطالبی که به صورت ثبت و ادامه مطلب و همچنین دانلودها مشخص شده است . ) است که شما عضو سایت باشید . عضویت در سایت کاملا رایگان است.

وقتی شما یک نمودار را در اکسل ایجاد می کنید ممکن است بخواهید تعدادی از اجزای متنی نمودار به سلول ها لینک شوند. در این صورت وقتی شما متن سلول را تغییر می دهید ، عنصری از نمودار که با آن سلول لینک است نیز آپدیت می شود. شما همچنین می توانید اجزای متنی نمودار را با سلول های فرمولی نیز لینک کنید. برای مثال عنوان نمودار را به سلولی که دارای فرمولی است که تاریخ روز را بر می گرداند لینک دهید.


شما می توانید عنوان نمودار، عنوان نمودارها و نام هر یک از سری ها را به سلول ها لینک دهید.
1.    عنصری از نمودار را که می خواهید به سلول لینک دهید، انتخاب کنید.
2.    نوار فرمول را کلیک کنید.
3.    علامت مساوی (=) را تایپ کنید.
4.    بر روی سلولی که می خواهید عنصر نمودار به آن لینک شود، کلیک کنید.
5.    کلید اینتر را فشار دهید.
شکل زیر عنوان نمودار را به سلول A1 لینک می دهد.

آموزش رسم نمودار ها - لینک نمودن نمودارها

متاسفانه اگر سلول دارای نام باشد این تکنیک کار نمی کند. در این حالت اکسل یک پیغام خطا را اعلام می کند. اگر می خواهید که یک عنصر متنی چارت را به یک سلول لینک دهید قبل از آدرس سلول نام شیت را به همراه علامت تعجب بیاورید. مثلا:
=Sheet1!A12
همچنین شما می توانید یک text box یا شکل لینک شده را به نمودار اضافه کنید.
1.    نمودار را انتخاب کنید.
2.    Insert➜Text➜Text Box یا Insert➜Illustrations➜Shapes را انتخاب کنید. (در مورد شکل ، شکلی را انتخاب کنید که بتواند متن را ساپورت کند)
3.    درون نمودار را کلیک کنید تا بتوانید یک text box یا شکل خالی را به آن اضافه کنید.
4.    نوار فرمول را کلیک کنید.
5.    علامت مساوی (=) را تایپ کنید.
6.    سلولی را که می خواهید به شی وارد شده لینک دهید را کلیک کنید.
7.    کلید اینتر را بزنید.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی