اکسل یکی از محبوب ترین برنامه های کاربردی در جهان است . میلیون ها کاربر از این نرم افزار به صورت مقدماتی استفاده کرده اند و شاید درصد خیلی کمی از آنها توانسته اند قابلیت های خارق العاده و و جذاب این محصول را کشف کنند . قابلیت هایی که باعث شده در طیف وسیعی از رشته ها با کربرد های مختلف مورد استفاده قرار گیرد . انعطاف این نرم افزار به قدری زیاد است که برای مدیریت و برنامه ریزی کارهای یک خانه تا یک شرکت وسیع مورد استفاده قرار می گیرد .  با عضویت در وبسایت ، راز های اکسل را رایگان به شما آموزش خواهیم داد و ابزار های مختلفی نظیر افزونه تاریخ شمسی در اکسل و قالب های مختلف برای استفاده حرفه از اکسل برای شما مهیا کرده ایم. برای دسترسی به برخی مطالب نیاز(مطالبی که به صورت ثبت و ادامه مطلب و همچنین دانلودها مشخص شده است . ) است که شما عضو سایت باشید . عضویت در سایت کاملا رایگان است.

به صورت نرمال یک نمودار اکسل از داده های ذخیره شده در یک محدوده استفاده می کند. با تغییر داده ها نمودار به صورت خودکار آپدیت می شود. این روال معمولا چیز خوبی است.  اما برخی اوقات شما می خواهید نمودار را از داده ها جدا کنید تا بتوانید یک نمودار استاتیک را ایجاد کنید. برای مثال شما برای انجام یک پروژه از روش های مختلفی استفاده می کنید و می خواهید نمودار ایجاد شده برای داده های روش پایه را ذخیره کنید تا نمودارهای ایجاد شده با استفاده از داده های روش های دیگر را با آن مقایسه کنید.  شما به دو روش می توانید یک نمودار را فریز کنید:


•    تبدیل نمودار به عکس
•    تبدیل محدوده ها به آرایه

در این مطلب به توضیح روش تبدیل نمودار به عکس خواهیم پرداخت و در مطلب بعدی نیز روش تبدیل محدوده ها به آرایه را توضیح خواهیم داد .

تبدیل نمودار به عکس در اکسل

برای تبدیل یک نمودار به عکس مراحل زیر را دنبال کنید:
1.    یک نمودار را ایجاد کرده و آن را به صورت دلخواه فرمت کنید.
2.    یا کلیک بر روی نمودار آن را انتخاب کنید.
3.    Home➜Clipboard➜Copy➜Copy As Picture را انتخاب کنید تا پنجره Copy Picture نمایان شود.
4.    تنظیمات پیشفرض را پذیرفته و بر روی OK کلیک کنید.
5.    بر روی یک سلول کلیک کنید تا نمودار از حالت انتخاب خارج شود.
6.    کلیدهای Ctrl+V را بفشارید تا عکس نمودار کپی شود.
نتیجه تصویری از نمودار اصلی است. این نمودار در را به صورت یک عکس می توان ویرایش کرد نه به عنوان یک نمودار. به عبارت دیگر شما دیگر نمی توانید اجزای نمودار مانند نوع نمودار و نام محورها را تغییر دهید. در واقع این یک نمودار مرده است. دقیقا همان چیزی که می خواستید.
وقتی این تصویر را انتخاب می کنید، اکسل منوی Picture Tools  را نمایش می دهد. شما می توانید از همه این ابزار در Picture Tools➜Format استفاده کنید. به علاوه شما می توانید از ابزاری که در پنجره Format Picture است نیز استفاده کنید. (این پنجره با انتخاب تصویر و فشردن کلیدهای Ctrl+1 ظاهر می شود.) شکل زیر چند مثال از شمایل های تصویر که بر روی عکس یک نمودار اعمال شده را نمایش می دهد.

آموزش تبدیل نمدار به عکس

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی