اکسل یکی از محبوب ترین برنامه های کاربردی در جهان است . میلیون ها کاربر از این نرم افزار به صورت مقدماتی استفاده کرده اند و شاید درصد خیلی کمی از آنها توانسته اند قابلیت های خارق العاده و و جذاب این محصول را کشف کنند . قابلیت هایی که باعث شده در طیف وسیعی از رشته ها با کربرد های مختلف مورد استفاده قرار گیرد . انعطاف این نرم افزار به قدری زیاد است که برای مدیریت و برنامه ریزی کارهای یک خانه تا یک شرکت وسیع مورد استفاده قرار می گیرد .  با عضویت در وبسایت ، راز های اکسل را رایگان به شما آموزش خواهیم داد و ابزار های مختلفی نظیر افزونه تاریخ شمسی در اکسل و قالب های مختلف برای استفاده حرفه از اکسل برای شما مهیا کرده ایم. برای دسترسی به برخی مطالب نیاز(مطالبی که به صورت ثبت و ادامه مطلب و همچنین دانلودها مشخص شده است . ) است که شما عضو سایت باشید . عضویت در سایت کاملا رایگان است.

به صورت نرمال یک نمودار اکسل از داده های ذخیره شده در یک محدوده استفاده می کند. با تغییر داده ها نمودار به صورت خودکار آپدیت می شود. این روال معمولا چیز خوبی است. اما برخی اوقات شما می خواهید نمودار را از داده ها جدا کنید تا بتوانید یک نمودار استاتیک را ایجاد کنید . در قسمت اول مطلب فریز کردن یک نمودار به توضیح تبدیل نمودار به عکس پرداختیم . در قسمت دوم شما به توضیح نحوه فریز کردن یک نمودار در اکسل با استفاده از نحوه تبدیل مراجع سلولی به آرایه خواهیم پرداخت .

 

روش دیگر برای جدا کردن نمودار از داده های آن  تبدیل مراجع سلولی فرمول SERIES به آرایه است. مراحل زیر را برای این کار دنبال کنید:
1.    نمودار را انتخاب کنید.
2.    یکی از سری های نمودار را کلیک کنید. نوار فرمول فرمول SERIES را برای داده های سری انتخاب شده نمایش می دهد.
3.    بر روی نوار فرمول کلیک کنید.
4.    کلید F9 و سپس اینتر را بزنید.
این کار را برای همه سری های نمودار تکرار کنید.
شکل زیر یک نمودار قطاعی (دایره ای) را نشان می دهد که به این شیوه از داده های آن جدا شده است. دقت کنید که نوار فرمول آرایه ها را نمایش می دهد نه مراجع سلولی . داده های اصلی برای فرمول SERIES به صورت زیر بوده است:

=SERIES(,Sheet3!$A$1:$A$6,Sheet3!$B$1:$B$6,1)


فرمول تبدیل شده به صورت زیر است:

=SERIES(,{“Work”,”Sleep”,”Commute”,”Eat”, “Play Banjo”,”Other”},{8,7,2,1,3,3},1)

دقت کنید که اکسل یک محدودیت برای طول فرمول SERIES گذاشته است. بنابراین این تکنیک برای سری هایی که دارای تعداد زیادی نقطه هستند ممکن است کار نکند.

رسم نمودار در اکسل

نظرات   

 
قطعات آسانسور
0 #2 قطعات آسانسور 1394-06-02 14:52
بسیار عالی ولی یکم پیچیده بود
نقل قول
 
 
Vahid Khagani
0 #1 Vahid Khagani 1394-05-17 06:54
Salam
نقل قول
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی