کار با ورک بوک ها

احتمالا برای شما پیش آمده که یک فایل اکسل را از اینترنت دانلود کرده باشید و بخواهید یک شیت از آن را ویرایش کنید اما به دلیل اینکه شیت مربوطه محافظت شده و دارای پسورد بوده موفق به انجام این کار نشده اید. ما در این آموزش شما را گام به گام با چگونگی حذف پسورد شیت های محافظت شده آشنا می کنیم.

ادامه مطلب...

زندگی ما روز به روز به فایل های اکسل بیشتر وابسته می شود . با استفاده از اکسل گزارش تهیه می کنیم ، نمودار های گرافیکی رسم می کنیم و حتی بودجه ماهانه خانوار خود را نیز با آن می توانیم کنترل کنیم  . ولی آنچه که ممکن است دردسر ساز شود این است که فایل های اکسل تنها با تعداد محدودی از ابزار ها قابل مشاهده است ( مانند مایکروسافت آفیس و یا open office ) . این باعث می شود که استفاده از ابزار های آنلاین برای مشاهده فایل های اکسل افزایش یابد .

ادامه مطلب...

 ساده ترین راه برای اینکه در صفحه کاری خود در اکسل پس زمینه قرار دهیم ، استفاده از گزینه Background در ریبون Page Layout می باشد .
اما استفاده از این گزینه دو مشکل دارد . یک اینکه تصویر در تمام صفحه قرار می گیرد و امکان قرار دادن آن در بخشی از صفحه وجود ندارد . و مهمترین مسیله این است که با این کار پس زمینه قابلیت پرینت ندارد و تنها در خود فایل اکسل قابل مشاهده است . بنابراین سوال اینجاست که آیا امکان قرار دادن پس زمینه با قابلیت پرینت در اکسل وجود دارد ؟ بله روشی ویژه برای این کار وجود دارد تا در پس زمینه تصویری قرار دهیم که قابلیت پرینت داشته باشد .

ادامه مطلب...
آموزش Excel

اگر می خواهید از یکی از شیت ها بدون هیچ تنظیم و کم و زیادی پرینت بگیرید بهتر است از گزینه Quick Print استفاده کنید. یک راه برای دسترسی به این فرمان انتخاب File➜Print و سپس کلیک بر روی دگمه Print است.
اما اگر تنظیمات پیشفرض پرینت زیاد خوب نیست می توانید آنها را تغییر دهید. تغییرات کوچک در تنظیمات پرینت می تواند گزارش شما را بهتر نمایش دهد.

ادامه مطلب...
آموزش اکسل - انطباق پذیری

درباره انطباق پذیری اکسل
جدیدترین نسخه اکسل یعنی اکسل 2013 ، ورژن 15 اکسل است. شماره گذاری مایکروسافت برای ورژن های اکسل کمی غیر معمول است چون آنها تا کنون 12 نسخه اکسل برای ویندوز منتشر کرده اند. ورژن اولین اکسل منتشر شده 2 بود و نسخه های 6 و 13 هم وجود نداشته است.
در کنار اکسل 2013 سه نسخه 2003 ، 2007 و 2010 همچنان به صورت گسترده ای استفاده می شوند.

ادامه مطلب...
آموزش اکسل - زیبا سازی اکسل

طی سالها من فایل های اکسل زیادی را دیده ام که افراد مختلفی آن را ایجاد کرده اند اما همه این فایل ها در یک ویژگی مشترک بودند: همه زشت بودند.
طراحان مایکروسافت از آفیس 2007 به بعد جهت کمک به کاربران برای تولید اسناد با ظاهر حرفه ای تر موضوع Office document themes را مطرح کردند. استفاده از تم ها آسان ترین راه برای استفاده از رنگها فونتها و تعداد دیگری از اثرات گرافیکی در یک سند است.

ادامه مطلب...