Office Web Apps مایکروسافت شما را قادر می سازد تا فایل های اکسل را مستقیما درون یک مرورگر اینترنت ایجاد کرده، ببینید و یا ویرایش کنید. این تجربه گرچه با استفاده معمولی از نرم  افزار اکسل کاملا یکسان نیست اما شباهت های زیادی دارد. نکته کلیدی این که شما می توانید در هرجایی که هستید به فایل های اکسل خود دسترسی داشته باشید و لزومی ندارد که بر روی کامپیوتری که از آن استفاده می کنید نرم افزار اکسل نصب شده باشد.


البته این شگرد فرض می کند که شما اکانت Microsoft SkyDrive را دارید (مجانی) و وارد آن شده اید. همچنین می توانید از SharePoint استفاده کنید.
پس از ایجاد فایل اکسل File➜Save As را انتخاب کرده و بر گزینه a location on your SkyDrive کلیک کنید.این عمل فایل شما را بر روی یک cloud ذخیره می کند ضمن اینکه به صورت همزمان یک کپی از فایلتان بر روی فولدر SkyDrive روی کامپیوترتان نیز ذخیره خواهد شد.
مرورگر خود را باز کرده و در سایت skydrive.com فایل خود را یافته و بر روی آن کلیک کنید. فایل شما در قسمت Excel Web App دیده می شود. شکل، یک فایل اکسل که در مرورگر Google Chrome نمایش داده شده را نشان می دهد. همانطور که مشاهده می کنید این مشابه باز کردن فایل در نرم افزار اکسل است.
Excel Web App در مقایسه با نرم افزار اکسل برخی امکانات را ندارد مثلا امکانات زیر توسط Excel Web App پشتیبانی نمی شود.
•    ماکروها
•    کامنتها
•    شکلها و آبجکت ها
•    Add-ins
•    Data validation
برخی امکانات مثل حفاظت شیت از باز شدن فایل جلوگیری می کند.
محاسبات ابری یک ایده خیلی بزرگ است و می تواند نقش مهمی در محاسبات در آینده داشته باشد.

آموزش اکسل2013

ذخیره کردن فایل با فرمت فقط خواندنی
چندین انتخاب برای شما وجود دارد. اگر می خواهید اطلاعات موجود در یک فایل اکسل را با دیگران به اشتراک بگذارید اما می خواهید که این اطلاعات دست نخورده و بدون تغییر باقی بماند.
فرستادن فایل به صورت پرینت شده
چاپ یک فایل روی کاغذ اولین راه است. اما اگر گیرنده نزدیک نباشد فرستادن پرینت ها کار خالی از دردسری نیست.
ارسال به صورت فایل PDF
فایل های PDF یک فرمت معمولی فایل است و تنها نیاز به نرم افزاری جهت نمایش اسناد PDF دارد.
برای ذخیره کردن یک فایل اکسل با فرمت PDF ، File➜Export➜Create PDF/XPS Document را انتخاب کرده و بر دگمه Create PDF/XPS کلیک کنید تا پنجره Publish as PDF or XPS نمایش داده شود. برای گزینه های اضافی زیر بر دگمه Options کلیک کنید.
•    انتخاب صفحات
•    تعیین چیزی که می خواهیم ذخیره کنیم (کل فایل، شیت های انتخاب شده و یا انتخاب محدوده جاری)
•    گزینه های مربوط به ذخیره فایل و قابل دسترس بودن
برای نتایج بهتر، قبل از ذخیره کردن از نمای Page Layout اکسل استفاده کنید (View➜Workbook View➜Page Layout) تا  جداکننده های صفحات را ببینید. شکل یک فایل اکسل ذخیره شده با فرمت PDF را در برنامه Adobe Reader نشان می دهد.
فرمت XPS فرمت خاص مایکروسافت است اما کاربرد گسترده ای ندارد.

ذخیره اکسل به صورت فقط خواندنی

فرستادن فایل MHTML
اکثر کاربران اکسل درباره این فرمت اطلاعی ندارند. این فرمت توسط اکثر مرورگرهای وب پشتیبانی می شود. برای این کار ابتدا File➜Save As را انتخاب کنید تا پنجره Save As باز شود سپس از منوی کشویی Save As Type گزینه Single File Web Page (*.mht, *.mhtl) را انتخاب کنید.
شکل یک فایل اکسل که در قالب MHTML ذخیره شده و توسط مرورگر IE باز شده را نمایش می دهد. تب های شیت ها در قسمت پایین نمایش داده می شوند.
به نظر من فرمت MHTML بهترین راه برای ارسال فایل اکسل به صورت فقط خواندنی است. (البته گیرنده باید مرورگری که از این فرمت پشتیبانی می کند را داشته باشد.)

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی