اکسل یکی از محبوب ترین برنامه های کاربردی در جهان است . میلیون ها کاربر از این نرم افزار به صورت مقدماتی استفاده کرده اند و شاید درصد خیلی کمی از آنها توانسته اند قابلیت های خارق العاده و و جذاب این محصول را کشف کنند . قابلیت هایی که باعث شده در طیف وسیعی از رشته ها با کربرد های مختلف مورد استفاده قرار گیرد . انعطاف این نرم افزار به قدری زیاد است که برای مدیریت و برنامه ریزی کارهای یک خانه تا یک شرکت وسیع مورد استفاده قرار می گیرد .  با عضویت در وبسایت ، راز های اکسل را رایگان به شما آموزش خواهیم داد و ابزار های مختلفی نظیر افزونه تاریخ شمسی در اکسل و قالب های مختلف برای استفاده حرفه از اکسل برای شما مهیا کرده ایم. برای دسترسی به برخی مطالب نیاز(مطالبی که به صورت ثبت و ادامه مطلب و همچنین دانلودها مشخص شده است . ) است که شما عضو سایت باشید . عضویت در سایت کاملا رایگان است.

برخی اوقات نیاز است که شما کل سطر یا ستون را نامگذاری کنید. اغلب شیت جهت ذخیره اطلاعات مربوط به یک بازه زمانی استفاده می شود. شکل زیر یک مثال از چنین شیتی است. اگر شما یک نام برای داده های وارد شده در ستون B ایجاد کنید، لازم است هر روز که داده جدیدی را وارد می کنید مرجع (محدوده ) آن نام را ویرایش کنید. راه حل این مشکل این است که نامی برای کل ستون ایجاد کنید.

نام گذاری کل سطر و ستون در اکسل

برای تعریف یک نام برای کل یک ستون ، ستون را با کلیک بر حرف مربوط به آن ستون انتخاب کرده و نام مورد نظر خود را در جعبه نام نوشته و اینتر بزنید (و یا از پنجره New Name برای ایجاد نام استفاده کنید).
پس از تعریف نام شما می توانید از آن در فرمول ها استفاده کنید. برای مثال فرمول زیر جمع همه مقادیر ستون B را نشان می دهد.

=SUM(DailySales)

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی