اکسل یکی از محبوب ترین برنامه های کاربردی در جهان است . میلیون ها کاربر از این نرم افزار به صورت مقدماتی استفاده کرده اند و شاید درصد خیلی کمی از آنها توانسته اند قابلیت های خارق العاده و و جذاب این محصول را کشف کنند . قابلیت هایی که باعث شده در طیف وسیعی از رشته ها با کربرد های مختلف مورد استفاده قرار گیرد . انعطاف این نرم افزار به قدری زیاد است که برای مدیریت و برنامه ریزی کارهای یک خانه تا یک شرکت وسیع مورد استفاده قرار می گیرد .  با عضویت در وبسایت ، راز های اکسل را رایگان به شما آموزش خواهیم داد و ابزار های مختلفی نظیر افزونه تاریخ شمسی در اکسل و قالب های مختلف برای استفاده حرفه از اکسل برای شما مهیا کرده ایم. برای دسترسی به برخی مطالب نیاز(مطالبی که به صورت ثبت و ادامه مطلب و همچنین دانلودها مشخص شده است . ) است که شما عضو سایت باشید . عضویت در سایت کاملا رایگان است.

وقتي شما براي يك سلول يا محدوده نامي را ايجاد مي كنيد، اكسل به صورت خودكار فرمول ها را اسكن نمي كند تا مراجع سلولي را با نام جديد جايگزين كند. اما شما مي توانيد به اكسل بگوييد نامي را كه ايجاد مي كنيد براي محدوده اي از فرمول ها به كارگرفته شود.


محدوده اي كه شامل فرمول هاي مورد نظرتان براي تبديل است را انتخاب كنيد. فرمان Formulas➜Defined Names➜Define Name➜Apply Names را انتخاب كنيد. پنجره Apply Names مانند شكل زير نمايش داده مي شود. در پنجره Apply Names نامهايي را كه مي خواهيد در فرمول ها به كار گرفته شود را انتخاب كنيد. تنها نام هايي را كه شما انتخاب مي كنيد براي فرمول ها به كار گرفته مي شود.

استفاده از نام ها در اکسل

نكته: براي به كاربستن نام ها با همه فرمول هاي شيت، ابتدا يك سلول را انتخاب كنيد و سپس پنجره Apply Names را نمايش دهيد.
اگر گزينه Ignore Relative/Absolute تيكدار باشد، اكسل نام را با همه مراجع سلولي، صرف نظر از نوع مرجع سلولي مورد استفاده در فرمول، به كار مي گيرد. اين معمولا همان چيزي است كه مي خواهيد.
اگر گزينه Use Row and Column Names تيكدار باشد؛ اكسل از عملگر تقاطع استفاده مي كند . به اين صورت كه اگر نتواند نام دقيق براي سلول ها پيدا كند، از عملگر تقاطع براي تركيب كردن نام ها و بدست آوردن نام براي سلول مورد نظر استفاده مي كند.با كليك بر دگمه Options مي توانيد به گزينه هاي اضافي موجود دسترسي داشته باشيد.

نظرات   

 
حمیدرضا رستمزاده
+1 #2 حمیدرضا رستمزاده 1395-01-15 00:11
یادگیری اسکل یک ضرورت است
نقل قول
 
 
حمیدرضا رستمزاده
+1 #1 حمیدرضا رستمزاده 1395-01-15 00:09
سلام بنده باتوجه شغل خود حسابداری است نیاز شدید به یادگیری اکسل دارم.
نقل قول
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی